2016 Kaş Trendleri

kapak

İfademizin en öneli öğesi kaşlarımızdır. Yüzümüzün temel çerçevesini çizen kaşlar biz tesettürlü hanımlar için daha da önem taşıyor. Başörtüsü ile yüzümüzde kaşlarımız daha belirgin bir yapı kazanıyorlar. Bu nedenle yüzümüze en uygun kaşı seçmek bizler için bir nebze daha önemli oluyor.

 1

Kaş şekilleri geçtiğimiz yıldan beri giderek kalınlaşıyor. Daha öncesinde ince kaşlar oldukça popülerdi. Son dönemlerde defilelerde de sık sık gördüğümüz doğallık teması güzellik konusunda da yükselişe geçti ve kaşlarımızda bu doğallıktan nasiplerini aldılar. Özellikle mankenlerin defileler dışında da bu kalın kaşları kullanıyor olması tüm dünyada kalın kaşları popüler hale getirdi.  Son dönemde kaşın kendi şeklini koruyan ve incelikten uzaklaşan bir stilin öne çıkması bu gelişmelerin bir yansıması…

 3

Bu senenin kaş trendi kalın ve kendi doğal şeklini koruyan bir stil izliyor. Sadece fazlalıkların toplandığı kaşlar kendi doğal şekilleri ile kullanılıyor. Şekillendirilmiş ve kontörle kusursuzlaştırılmış kaşlara artık elveda demenin zamanı geldi. Peki, doğal kaş trendi nasıl bir çizgide ilerliyor? Doğal kaştan kastımız tam olarak ne?

 2

Kaşlarınızın doğal formunda kullanmak için öncelikle sadece kaşınızın dağınık olarak çıkan kısımlarını toplayın. Genel formuna dokunmayın. Burnunuza yakın bölümdeki kısım çok fazla uzun ise bunları bir nebze keserek kısaltın. Ancak şeklini bozmamaya özen gösterin. Sonraki aşamada bir kaş kalemi ile kaşlarınızda ki boşluk alanlarını doldurun ve kaşınızın etrafına yine kalemle hatlarını belli edecek silik bir çerçeve çizin. Kalemizin kaşınızla aynı renkte olmasına özen göstermeyi unutmayın. Hedefimizin kaşlarımızın doğal güzelliğini öne çıkarmak olduğunu unutmayın.

4