2016’dan 4 Farklı Gelinlik 4 Farklı Stil

kapak-2

Bir kadının en güzel günlerinden birisi de düğün günüdür. Günün prensesi olmak, mutlu bir hayata adım atmanın büyük keyfi bir yanda heyecanla karışık küçük tatlı telaşlar bir yanda… Bu özel zamana hazırlıklar ise günler öncesinden başlar. Düğün için tüm detaylar düşünülürken gelinlikler de yavaş yavaş hazırlanmaya seçilmeye başlanır. Her kadının hayalinde bir gelinlik vardır denilse de yine de sezonun yeni modelleri son dakikada düşündüğümüzden farklı seçimler sunabiliyor. Bu sezonun gelinlikleri de farklılık arayanlar için göz atılması gereken modeller içeriyor.

iç kapak-2

Elbise stili

Son dönemlerde kabarık etekler gelinliklerden uzaklaştı. Bunu yerine daha sade ve hareket kolaylığı sağlayan modeller öne çıkmaya başladılar. Bunun bu sezona yansıyan stillerinden birisi ise düz elbise modeller oldu. Balık eteklerden sonra biraz daha elbise etkisi veren bu gelinlik modelleri daha çok nikâh sonrası yemekler için tercih ediliyor. Tasarım olarak biraz dar olmakla birlikte üzerine giyeceğiniz uzun kaftanlarla hareketlendirilebilirler.

 1-2

Detay severlere

Püsküller bu sene oldukça fazla gördüğümüz detayların başında geliyor. Onların gelinliklerle buluşmamasını düşünmek olmazdı. Püsküllerle hareketlendirilen gelinlikler ya da püsküllerin detaylarda kullanıldığı modelleri biraz da retrotik bir hava taşıyorlar. Nostaljik bir etki için krem ya da kırık beyazı deneyebilirsiniz.

 2-2

Victorian etki

Victorian parçalar bu sezon giderek öne çıkıyorlar. Feminen havaları ile gelinlikler içinde harika bir trendler. Danteller, kurdeleler, büzgüler, fiyonklar ve çok daha fazla detayın yer aldığı bu trendi sizde gelinliklerinize uygulayabilirsiniz. Bu stilinde biraz nostaljik bir havası olduğunu atlamamak gerekiyor. Bunu ön görerek eski gelinlik modellerinden ilham alabilir ve bu trendle birleştirebilirsiniz.

 3-2

Dantel şıklığı

Gelinlik denildiğinde akla gelen danteller ve tüller bu sezonun geçmişten ilham alan modelleri için biçilmiş kaftan. Biraz daha dramatik etki için dantel katları tercih edebilirsiniz. Katlı modeller zarif bir hava yakalamanızı sağlamakla beraber aynı zamanda sizi olduğunuzdan daha yapılı gösterecektir. Bu nedenle seçiminizi yaparken bu detayı da göz önünde bulundurmayı unutmamak gerekiyor. Bu tarz modellerin en uygun olduğu gelinler ise uzun ince fiziğe sahip olanlar olacaktır.

4-2