Baharlık 5 İmza Desen

esrasezis_1

Baharın imzası desenler mart ayı ile birlikte vitrinlerde yerlerini almaya başladılar. Sezonun yıldızı ise hiç şüphesiz yine floral desenler. Ancak bu sezon sadece çiçek baskıları bizi beklemiyor. Bu sezon çok daha renkli ve çok daha iddialı desenlerde dolaplarımız için hazır. Özellikle fresh ve yeni bir bakış arayanlar için bu sezon 5 farklı desen 5 farklı stil sunuyor.

 esrasezis_2

Gucci Stili

Floral desenlerin bu sezon yine başköşede olacaklarını söylemiştik. Gucci gibi büyük markalar da bu sezon bunu kanıtlarcasına koleksiyonlarında bu deseni sıkça kullandılar. Pastoral renkler ve onları tamamlayacak iddialı tonlardaki çiçek desenleri bu baharın favorisi. Özellikle büyük çiçek desenlerinin yer aldığı takımlar farkı bir etki isteyenler için mutlaka göz atılması gerekenler arasında yer alıyor.

esrasezis_3

Etro’nun Patchworkleri

Patchwork aslında bizim bildiğimiz anlamıyla birbirine eklenerek yapılan bir iş. Hepimizin bu tarzda yapılmış bir yatak örtüsü ya da evinde bir yastık kılıfı olmuştur. Genellikle tığ işi olarak yapılan bu uygulama şimdi desen olarak karşımıza çıkıyor. Yine içinde floral desenleri barındırsa da, artık daha çok geometrik desen ve renk geçişi görmek mümkün.  Bu tarz desenlerle hazırlanan ceketler ise bu sezon sık sık göreceğimiz modellerden sadece birisi.

esrasezis_4

Gençlik Yılları

Annelerimizin gençlik yıllarının modası birkaç sezondur hayatımızın içinde. Bu sezonda gelenek bozulmuyor ve desenlerle moda dünyasında ki yükselişlerini koruyorlar. 70’lerin minik v sıralı desenleri bu sezon kesinlikle favoriler arasında. Renklerin etksiinin çok belirgin olduğu bu desenlerde, zıtlıklar ve kımızı yeşil, bordo mavi gibi birbirini kesen renkler öne çıkıyor.

esrasezis_5

Marni işi Sanat

Marni markası ise desenlere koleksiyonunda farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Sanatsal çizgileri kullanan marka bu sezonun sıra dışı stilini de gözler önüne seriyor. Bolca renk ve farklı şekillerin yer aldığı bu tarz desenler bir araya geldiklerinde göz yorucu olabiliyorlar. Ancak sade ve tek parçalarla kombinleyerek günlük hayatta kullanmak için şık bir stil sunuyorlar.

esrasezis_6

Geometri Çizgisi

Bu sezon tam analmıyla bir desenler mevsimi olmaya aday. Hemen her deseni bu bahar görebilir ve hatta kullanabiliriz. Bu konuda kesinlikle bir kısıtlamamız yok. Desenler içinde maskülen ve biraz da keskin hatları olan geometrik çizgiler ayrı bir yere sahipler. Daha minimal stillerde görmeye alıştığımız bu desen bu sezon çok daha iddialı. Biraz abartılı biraz ihtişamlı ve bolca renkle buluşmuş kombinlerde bu deseni görmemiş işten bile değil…

esrasezis_7