Çizgili Giymenin İncelikleri

kapak

Dolaplarımızın en zor giyilen parçalarının başında çizgililer gelir. Nasıl giyeceğimizi çoğu zaman bilemediğimiz bu parçayı bu sezon oldukça sık görüyoruz. Peki, çizgileri nasıl giyeceğiz? Nasıl saha ince görüneceğiz ya da nasıl kombinleyeceğiz?

 2

Öncelikle çizgili parçalar bildiğimiz gibi hep daha kilolu göstermesi ile anılırlar. Bu düşüncemiz aslında hem doğru hem de yanlıştır. Çizgili parçaları doğru yerlerde kullanırsak aslında ince bile gösterebilirler. Bunun için en doğru seçim çizgileri ince olan bölgenizde kullanmaktır. Örneğin geniş basenleriniz varsa ve üst kısmınız dar ise üstünüze çizgili bir parça altınıza koyu renkli bir etek ya da pantolon giyerek dengeyi sağlayabilirsiniz.

 5

Yatay çizgili paçalar marin trendi ile özdeşleşmiştir. Ancak enine çizgiler çok ince değilseniz genellikle sizi olduğunuzdan daha geniş gösterecektir. Bunun yerine enine değil boyuna çizgili parçaları tercih edebilirsiniz. Bu parçalar hem sizi daha ince gösterecek hem de daha uzun bir siluet oluşturacaktır.

 1

Peki, nasıl çizgiler tercih edeceğiz? Çizgileri kullanmak kadar çizgi tercihi de oldukça önemlidir. Kalın çizgiler kombinlenmesi biraz zordur. Ancak ince çizgiler her zaman kurtarıcıdır. Hiçbir zaman modası geçmeyecek bir parça almak istiyorsanız ince çizgiler isteğinizi tam olarak karşılayacaktır. Hem marin hem de parizyen bir stil için ince çizgileri kullanabilirsiniz.

 4