Haftanın Moda Haberleri

kapak5

Moda baharla birlikte yenileniyor. Bazı markalar ürünlerini güncellerken bazıları ise yeni tasarımcılarla işbirliklerine gidiyorlar. Yeni bir dönemin habercisi gibi bir haftanın ardından hızlı bir moda turu ile geçtiğimiz haftaya göz atmaya ne dersiniz?

 Untitled-1

Geçtiğimiz yıl Dilek Hanif ile çalışmaya başlayan Koton bu yılda ünlü tasarımcı ile yollarını ayırmadı. Koton’un kendine has modern klasik stiline eklenen Dilek Hanif imzası özel bir koleksiyon ile devam ediyor. Tasarımcı marka için klasik parçalarda yola çıkan modern ve elegan bir koleksiyon hazırlamış. Her zevkteki kadının düşünüldüğü koleksiyonda sıradanlıktan uzak bir ortak stil zevki göze çarpıyor.

 3

Apple Watch saatler piyasaya sürüldüğünden beri oldukça büyük bir ilgi ile karşılandılar. Teknolojinin moda ile buluşması olarak nitelenen Apple Hermes iş birliği de bu saatleri daha özel parçalar haline getirdi. Hermes’i bahara özel olarak tasarladığı Apple Watch saat kayışları da markanın konuya verdiği desteğin bir göstergesi. Bahardan ilham alan renkli kayışlar bu saatleri sevenler için oldukça hoş bir sürpriz oldu.

 2

Yves Saint Laurent geçtiğimiz günlerde ünlü tasarımcısı Hedi Slimane ile yollarını ayırmıştı. 4 yıldır markanın kreatif direktörlüğü yürüten Slimane’den sonra markanın başına kimin geçeceği ise merak uyandıran bir soru olarak duruyordu. Marka bu karmaşaya bir son vererek geçtiğimiz günlerde yeni kreatif direktörünü açıkladı. Markanın direktörlüğü daha önce Versace’de konuk direktör olarak göreve yapan başarılı tasarımcı Anthony Vaccarello’nun oldu.

1