İlham: Origami Kesimli Pantolonlar

4

Baharla birlikte daha rahat bir giyim portföyüne de geçiş yapıyoruz. Kışın soğuk günlerinde sonra daha hafif ve fresh bir stille hasret kalmıştık. Şimdi ise baharın izlerini taşıyan parçalarla buluşma zamanı. Bu sezonun en sevilen parçalarından birisi etek pantolonlar. Bahar aylarında hem eteğin feminen stilini hem de pantolonun rahatlığını sunan bu parçalar gibisi yok. Baharın bu yeni yıldızını kullanmak ise sandığınızdan çok daha kolay.

 1

Etek pantolonlar origami misali katlar ve pililerle hareketleniyorlar. Bu nedenler hangi modeli seçmeniz gerektiğine özen göstermek gerekiyor. Kilolu hanımlar için pilili modeller kesinlikle uzak durulacaklar arasında ilk sıradalar. Bunun yerine geçmeli ya da yüksek belli modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu pantolonların bol paçaları da olduğunuzdan daha toplu görünmenize neden olabilir. Bu yüzden çok geniş açalar yerine daha makul paça genişliklerine yönelmeyi denemelisiniz.

 3

Kumaş konusunda ise olabildiğince akışkan kumaşlara yönelmek gerekiyor. Kalın ve kaba kumaşlarla hazırlanmış etek pantolonlar toplanma yapacağı için hem kötü bir görünüm verecektir hem de yürürken sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle olabildiğince akışkan ve rahat hareket imkânı veren kumaşlarla tasarlanmış modelleri tercih etmek gerekiyor.

 2

Ayakkabı seçimleri ise etek pantolonlarda en çok yapılan hataların başında geliyor. Kendisinden volümlü olan bu pantolonlar için stilettolar ideal ayakkabılardır. Kalın topuklar ya da yüksek tabanlı ayakkabılar pantolonunuzu olduğundan daha kaba gösterecektir. Bu nedenle zarif bir görünüm için topuklu bir stiletto ile kullanmak gerekir