Bu Hafta Moda Dünyasında Neler Oldu?

kapak

Baharla birlikte yeni koleksiyonlar ve yeni tasarımlar birer bire görücüye çıkmaya başladılar. Mücevherlerden aksesuarlara, hazır giyimden yeni modacılara kadar bu hafta pek çok yeni bizi bekliyor. Haftaya hızlı bir göz atmaya ne dersiniz?

 ESK_haftanın_haberleri

Amerika’nın ve dünyanın en önemli tasarımcıları için ilk adımlardan birisi olmuş olan Amerikan Moda Tasarımcıları Konseyi’nin CFDA Ödülleri için adaylar açıklandı. Pek çok ünlü ünlü tasarımcı ve moda evi listede yer alıyor. Moda dünyası için büyük heyecanlardan birisi olan organizasyon ve ödüller 6 Haziran’da New York’taki New Museum’da yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

 2

Baharın yenilerinden birisi ise ünlü mücevher markası Bulgari’den geldi. Marka en ikonik mücevher koleksiyonlarından olan B.Zero1 serisine eklediği yeni parça ile dikkatleri üzerine çekti. Dünyaca ünlü mimarların bilemden yaptıkları doğal hatalardan ilham alan B.Zero1 Perfect Mistake isimli yeni yüzük tasarımı sezonun en cool mücevherlerinden birisi olarak anılmaya başlandı bile. Sarı pembe ve beyaz altından tasarlanan yüzük serinin en yeni yıldızı.

 1

Ve sonunda moda ile teknoloji bir araya geldi. Bilim kurgu filmlerinin sıra dışı giyim parçaları artık yavaş yavaş hayatımıza giriyor. Bunlardan ilki Nike tarafından üretilen ve ilk örneğini Geleceğe Dönüş filminde gördüğümüz ayakkabı oldu. Filmde kendi bağcıklarını kendisi bağlayan ayakkabı fikrini ilk kez görmüş olan bizler için bu gün bunun gerçekleşmesi büyük bir heyecan… Kendi bağcığını kendisi bağlayan ayakkabılar ile şimdi geleceğin teknolojik modası da hayatımıza girmiş oldu.

3