Bu Sezon Veda Edilmesi Gereken 5 Parça

iç kapak

 Modanın ve trendlerin takipçisi olan hanımlar için yeni sezon hazırlıkları başladı. Bu aynı zamanda dolaplarımız içinde detoks zamanın gelmesi demek. Peki, geçtiğimiz sezondan hangi parçaları saklamamız hangi parçaları dolabımızdan çıkarmamız gerekiyor? İşte bu sezon vedalaşmamız gereken 5 parça!

kapak

  1. Minik çantalar

Geçtiğimiz sezon çanta modelleri giderek küçülmüştü. Pek çok marka ikonik modellerinin bile mini boylarını çıkararak bu akıma katılmışlardır. Ancak bu sezon bu trend gerilerde kalıyor. Bunun yerine orta boy ve büyük çantalar yeniden eski yerlerine dönüyorlar.

4

  1. Taytlar

Taytlar bu sezon en çok giyilen parçalar arasında ilk sıraya yerleşti. Uzun tuniklerle ve t-shirtlerle kombinlenerek hemen her dolaba girseler de artık zamanları geçiyor. Gelecek sezonda onları artık bu kadar sık görmüyor olacağız.  Bir süredir sakin sakin ilerleyen yüksek belli İspanyol paça pantolonlar onların yerine geçmek için çoktan hazır bile…

2

  1. Markalar ve sloganlar

Geçtiğimiz sezon pek çok marka üzerinde kendi logoları olan parçalarla podyumda yer almışlardı. Büyük logolar, markalar, markalara dair yazılar bu parçaların temel ortak özelliğiydi. Daha spor bir dönem olmasının verdiği rahatlıkla bu parçaları dolaplarımıza eklemiş olsak da bu sezon onlarla vedalaşma zamanı geldi.

5

  1. Bez çantalar

Geçtiğimiz yaz bez çantaları hepimiz büyük bir zevkle kullanmıştık. Normal çantalarımızı bir kenara bırakıp yöneldiğimiz bez çantalara bu sezon veda ediyoruz. Yeni sezonda bizi daha çık ve daha cool bir stil bekliyor. Büyük kalıpsız çantalar, deriler ya da ikonik çantalar bu sezonun favorilerinden. Bez çantalarımızı ise daha çok su, atıştırmalık gibi şeyleri koymak için ekstra kullanacağız.

3

  1. Pançolar

Pançolarda geçtiğimiz baharın yıldızları arasındaydı. Bu bahar ise kendilerini çok sık göremeyeceğiz. Hala trendlerini korumakla birlikte artık dolaplarımızın “mutlaka” parçaları arasında yer almıyorlar. Özellikle kimonoların geçtiğimiz sezon elde ettiği yükseliş onların bu gerilemesinde oldukça etkili.  Pançolarda bu sezon vedalaşılacaklar arasında yer alıyor.

1