Çantana stil kat!

kapak

Çantalar ayakkabılardan sonra gelen en önemli tutkumuz ve aynı zamanda dolaplarımızın vazgeçilmezlerinden. Tıpkı kıyafetlerimiz gibi hepimizin kendimize özgü bir çanta stili var. Bunu fark eden tasarımcılarda tekdüze çanta modellerini bir kenara bırakarak, farklı ve yeni stillerle karşımıza çıktı. Ancak bu yine de onların hayal güçleriyle sınırlı bir dünya sunuyordu.  Modanın giderek kişiselleşmesiyle artık bu da kırılıyor ve kendi çantalarımızı tasarlamak bir hayal olmaktan çıkıyor.

 iç kapak

Pek çok moda evi ürettiği ikonik çantalarıyla biliniyor. Celine, Gucci, Prada… Her birisi moda dünyası için vazgeçilmez birer çanta modeli. Bizim dolaplarımız içinde olmazsa olmaz çantalar arasında yer alıyorlar. Ancak şimdi onları daha kişisel daha bizim dokunuşlarımızla zenginleştirme zamanı… Bunun için öncelikle markaların kendi sundukları seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Örneğin farklı kayış alternatifleri son dönemde bu konuda ki en popüler trendlerden birisi. Eğlenceli ve renkli kemerlerle çantanızı kendi istediğiniz gibi hareketlendirebilirsiniz.

3

Çantalarımızı yeniden hayata döndürmek için bir diğer trend ise son dönemde sıkça gördüğümüz anahtarlık benzeri çanta aksesuarları. Bunlar bu sezon daha çok tüyler ve küçük kürk parçaları olarak karşımıza çıkmışlardı. Artık baharla birlikte bu konuda daha fazla çeşit bulmak mümkün olacak. Küpler, püsküller, toplar, ponponlar, çiçekler… Hepsi çantalarımızı süslemek için bizi bekliyor.

1

Tüm bunların dışında evdeki aksesuarlarımızı kullanarak da çantalarımızı hareketlendirmek ve onlara yeni bir form vermek mümkün. Bunun en eski ve elegan yolu tabii ki çantamızın sapına bağlayacağımız ipek bir eşarp olacaktır. Askılı ve zincirli modeller için ise eşarbımızı zincir ya da askı kısmına dolayarak kullanabiliriz.

4