Derin Dolap: Kaftan Ceketler

kaftan-ceketler-7

Modada bir geriye dönüş ve orta doğunun gizemli duruşundan ilham alan tasarımların yoğunluğu, yeni sezonun dikkat çeken özelliklerinden birisi. Mistik öğelerin öne çıkması ile yüzler yeniden doğuya ve onun kendine has detaylarına döndü. Bunun içinde ise özellikle kaftanlar büyük bir ilgi odağı haline geldiler.

kaftan-ceketler-2

Kaftan ceketler, sezonun en iddialı parçalarında birisi. Hâkim yaka modelleri ve uzun etek boyları ile muhafazakâr kombinlerin en şık parçalarından olan bu ceketler, şimdi tüm moda dünyasında adından söz ettiriyor. Özellikle şık takımları tamamlayan bu parça, daha çok gece için kullanılsa da şimdi günlük kombinler de kendisine yer bulacak.

kaftan-ceketler-5

Gün içinde daha spor kesimleri ile yer alacak olan kaftan ceketler, günlük modellerde kısalan etek boyları ile dikkat çekiyorlar. Genişleyen kol kesimleri ve desenli kumaşlar ile birleşen modeller, kot pantolonlardan eteklere kadar pek çok parça ile uyum içindeler. Genç hanımlar için tunik, kot pantolon ile spor bir şıklık sunarken, klasik kesimli bir elbise ile birleştirilerek kullanıldığında şık bir stil oluşturuyorlar.

kaftan-ceketler-3

Kaftan ceketler, vücuda rahat oturan kesimleri ile oldukça kapatıcı bir özelliğe de sahipler. Alırken dikkat edeceğiniz nokta ise eğer etek boyu uzun bir model tercih ediyorsanız belinizin tam oturduğundan emin olmanız gerekiyor. Daha spor bir model olan kısa etek boyu olan kaftan ceketleri tercih edecekseniz ise göğüs altından yavaşça açılan bir kesimi olmasına özen göstermek gerekiyor. Spor modeller genellikle genişleyen ve yarım kollu modeller olarak üretiliyorlar.

kaftan-ceketler-1