Eskiyi Hayata Döndür

eskiyi-yeniye-dondur-4

Alışveriş yapmak biz kadınlar için ayrı bir zevk. Pazardan olsun, mağazadan olsun küçük bir parça ile bile dolabımızda büyük değişiklikler oluşturabiliyoruz. Bu da anında stilimize yansıyor. Bu küçük değişimleri yapmanın bir diğer yolu ise elimizdeki atıl parçaları yeniden değerlendirmekten geçiyor. Sıradan ve modası geçmiş dolapta bekleyip duran kıyafetlerimizi elden geçirerek yeniden kullanmak aslında sandığımızdan çok daha kolay ve zevkli!

eskiyi-hayata-dondur-3

Yenileme aslında dolaplarımızı full kapasite kullanmamızı sağlayan sihirli bir değnek gibi…  Aylar önce aldığımız ancak bir türlü içimize sinmeyen o kazağı ya da t- shirtü birkaç küçük dokunuşla hayallerinizde hale getirebilirsiniz. Bunun için küçük renkli taşlar en çok sevilen yöntemlerden birisidir.  İster kendisinden yapıştırmalı olan büyük taşları tercih edin isterseniz daha küçük olan baskı şeklindekileri tercih edebilirsiniz. Benim en sevdiklerimden birisi yakaya yapılan kolye şeklindekiler… Siz de kazağınızın yakasına kolye şeklide renkli taşları ekleyerek onu daha kokoş bir hale getirebilirsiniz.

eskiyi-hayata-dondur-1

Hayata döndürme operasyonunda kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise renkli kumaşlardan, kurdelelerden ve dantellerden faydalanmak olacaktır.  Örneğin size dar gelen ancak çok sevdiğiniz kazağınızı yanlarından açarak oraya renkli kumaşlar ekleyebilirsiniz. Böylece hem farklı bir tarz yakalayabilir hem de kazağınızı yeniden doya doya kullanabilirsiniz.

eskiyi-hayata-dondur-2