Haftanın Haberleri

portada-fashion-news

Moda dünyası haftaya yine hızlı bir giriş yaptı. Mücevher tasarımından yeni sürpriz koleksiyonlara kadar yine oldukça hızlı bir hafta geçti. Yeni sezon için hazırlıklar sürerken, yeni mağaza açılışları da haftanın gündeminde önemli yer tutuyor. Haftaya hızlı bir bakış için siz de haberlere göz atabilirsiniz.

Untitled-1

Kısa süre dünya çapında ses getiren ünlü mücevher markası Messika yeni sezona da oldukça hızlı bir şekilde girdi. Marka ünlü araştırmacı, tarihçi ve yazar Vivienne Becker ile yeni katalog çalışmasını hazırlıyor. Markanın kataloğu sadece bir katalog değil. Daha derin ve detaylı bilgilerinde yer alacağı bir kitap olarak tasarlanıyor. Ünlü yaza daha öncede  De Beers Jewellery, The Impossible Collection of Jewelry ve Sevan Bıçakçı gibi ünlü markalar içinde sergi katalogları hazırlamıştı.

1-2

Ünlü manken Claudia Schiffer’ın 2011 yılında TSE markası ile başladığı işbirliği bu gün halen devam ediyor. İki ünlü isim yeni bir koleksiyon için çalışmalara başladıklarını da duyurdular. Ünlü mankenin kaşmire olan ilgisi üzerinden şekillenecek olan koleksiyon olabildiğince sade bir stil içerecek. Claudia Schiffer, çalışan anneleri ön görerek hazırlayacaklarını belirttiği koleksiyonun temelini Jean pantolonların ve kaşmir kazakların oluşturacağının altını çiziyor.

2-2

Dünyaca ünlü markaları artık rahatlıkla Türkiye’de de bulmak mümkün. Bunlardan en yenisi ise Gucci oldu. Markanın yeni sezon koleksiyonu Harvey Nichols mağazalarında satışa sunuluyor. Mağaza içinde mağaza konseptiyle sevenlerinin karşısına çıkan marka, geçtiğimiz yıl markanın kreatif direktörü olarak göreve başlayan Alessandro Michele’in ortaya koyduğu yeni stili meraklıları için daha ulaşılabilir hale getiriyor.

3-2