Haftanın Haberleri

portada-fashion-news

Bir haftayı daha geride bıraktık. Yenilikler, haberler, değişimler ve baharla birlikte yeni başlangıçlar bizleri olduğu kadar moda dünyasını da sardı. Yeni sezon için hazırlıklar bir yandan devam ederken, bizler için aksesuardan parfüme farklı seçenekler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yeni neler var diyorsanız, bu haftanın haberlerine hızlıca bir göz atalım.

içkapak

Lanvin markası moda dünyasının en önemli isimlerinden birisi. Geçtiğimiz aylarda en önemli tasarımcısı markadan ayrılmıştı. Bu ayrılığın yansımaları ise 2016-2017 Sonbahar kış defilesinde doldukça sert bir şekilde görüldü. Her ne kadar marka geçer bir not almış olsa da genel eleştirilere kendisini tekrar ettiği şeklindeydi. Buna bir son vermek üzere yola çıkan marka Bouchra Jarrar ile çalışmaya başladı.

 1

Takı ve mücevher söz konusu olduğunda Bulgary apayrı bir yere sahiptir. Klasik bir çizginin en modern parçalarla yorumlanması konusunda oldukça iddialı olan marka yeni sezon için ikonik bir modelini yeniden meraklılarına sundu. B.Zero1 yüzük koleksiyonuna yeni katılan B.Zero1 Perfect Mistake beyaz sarı ve pembe altından oluşuyor.  Geometrik formuyla dikkat çeken ailenin yeni üyesinin ilham kaynağı ise tarihte mimarların bilmeden yaptıkları hatalar olmuş.

 2

Grace Coddington Vogue kreatif direktörlüğü görevinden ayrıldıktan sonra yepyeni bir çalışma ve konseptle karşımıza çıktı. Grace by Grace Coddington isimli parfümüyle ilk kez parfüm dünyasına merhaba diyen Coddington, ilhamını annesinin gül bahçelerinden almış. İkonik bir parfüm olma konusunda iddialı görünün bu yeni kokusunun yoğun gül notaları olmasına rağmen fresh bir dokuya sahip olması hakkında daha da merak uyandırmış. Parfüm 19 Nisan’da satışa sunulacak.

3