Haftanın Moda Haberleri

portada-fashion-news

Modada yeni bir haftayı geride bıraktık. Yeni iş birlikleri, modanın sanatla buluştuğu çalışmalar ve çok daha farklı alanlarda ki gelişmeler geçtiğimiz günlerin gündemine oturdu. Haftanın moda ve güzellikle hareketlenen günlerine daha yakından bakmaya ne dersiniz?

içkapak-1

 

Bir süredir televizyonda devam eden bir dizi ile ünlenen Elçin Sangu son dönemlerin yükselen yıldızı.  Doğal kızıl saçları e doğal davranışları ile bir anda pek çok kişi tarafından sevilen birisi oldu. Ünlü oyuncu geçtiğimiz günlerde Boyner ile yatığı yeni çalışmayla gündeme geldi. Markanın 2016 ilkbahar yaz koleksiyonun yüzü olan oyuncunun neşeli ve canlı yapısıyla markanın bahara özel renkli ve eğlenceli koleksiyonu özdeşleştiriliyor.

 3

Bir moda haberi de dünyadan geldi Dünyanın en büyük moda evlerinden birisi olan Gucci geçtiğimiz yıl sanat alanından bir adım atmış ve bir sergi ile bunu taçlandırmıştı. Şimdi bunun ikincisini hayata geçiren marka Uzakdoğulu tasarımcılar ile bir çalışma gerçekleştiriyor. Uzakdoğu’ya özgü desenlerin ve çizgilerin yer aldığı eserleri Gucci Kore dilinde Cennet anlamına gelen Tia adı altında sanatseverlere sunuyor.

 1

Son dönemin en çok konuşulan defilelerinden birisi Zeynep Tosun, Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul’da görücüye çıkardığı son bahar kış koleksiyonu oldu. Tasarımcı Anadolu’dan ve Anadolu kadınlarından esinlendiği koleksiyonda yerel pek çok öğeyi kullandı. Renklerin ve desenlerin bize ait etkisinin rahatlıkla hissedildiği koleksiyon, içimizdeki moda ruhunun bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

2