Her zaman stil görünmenin 5 yolu

kapak-2

Hangi trendler asla değişmez? Devamlılığını sürdüren trendlerin neler olduğu ya da olacağı her zaman moda dünyasının tartışılan konularından birisidir. Değişmezlik konusunda Prada, Gucci stili, Chanel gibi isimleri ve onların oluşturdukları görünümleri sayabiliriz. Peki, bunlar dışında değişmezler nelerdir? Her zaman şık olmamızı sağlayacak modası hiç geçmeyecek trendler var mı? Yıllardır bir şekilde eskimeyen ve her zaman şık bir stil vaad eden trendler elbette var. Siz de dolabınızda bu stillere yer açarak her zaman şık olmanın pratik yolunu yakalayabilirsiniz.

 iç kapak-2

Askeri Hat

Askeri yani military parçalar son dönemlerde öne çıktı. Ancak bu stil çıkalı çok uzun yıllar oluyor ve her zaman etkinliklerini sürdürüyorlar. Dolabınızda ki askeri kesim çift düğmeli ceketinizi her ne zaman giyerseniz giyin şık duracaktır. Kimsenin yadırgamayacağı ve beğeni kazanacak bir kombin için her dönemin en garanti parçaları arasında yer alıyor military stil. Yüksek bel bir pantolon, çift düğmeli bir ceket, dikdörtgen kesim bir palto casual kombinler için her dönem kahramandır.

 military-2

Modern Victorian

Victorian tarz gösterişli ve şaşalı görüntüsü ile bilinir. Ancak modacılar onu bu güne uyarlayarak yeniden moda dünyasına döndürdüler. Bu yeni stil feminen haliyle her zaman etkisini sürdüren trendlerden birisi olarak moda tarihine geçti. Fırfırlar, danteller, çiçekler, dramatik etkiler ve çok daha fazlası bu trendin imzaları gibiler. Sade parçalarla bu tarz detaylı parçaları bir araya getirebilirsiniz. Dengeyi koruduğunuz sürece bitmeyen bir şıklık yakalayabilirsiniz.

 nw victorian-2

Deri Detayı

Derinin neredeyse yüzyıllardır değişmeyen bir ikon. Hayatımızın her döneminde deri parçalar bir şekilde yer alıyorlar. Deri bir pantolon ya da etek her zaman trend olmasa da deri bir ceketin ya da deri bir çantanın modasının geçme ihtimali neredeyse yok. Doğru kombinlerde yer verdiğiniz sürece deri paralar her zaman şıklık konusunda emrinizde!

 deri-2

70’ler Ruhu

70’ler tam gitti derken bir kez daha geri dönüyorlar. Bunun nedeni çok geniş bir moda ruhuna sahip olması… Bu döneme ait o kadar ok parça ve stil var ki her defasında farklı bir parçayla kendimizi 70’lerin modasıyla baş başa buluyoruz. Durum böyle olunca kabul etmemiz gerekiyor ki bu trend zamansızlardan birisi. Uzun elbiseler, süet parçalar, uzun botlar, İspanyol paça pantolonlar ve şallarla bu zaman tanımayan trendi siz de dolabınıza ekleyebilirsiniz.

70's (2)

Şık Punk

Eskiden Punk denildiğinde aklımıza ilk gelen renkli saçlar ve asi tavırlar olurdu. Ancak Punklara da modacıların eli değdiğinden beri casual stilin en rahat halinde söz ediyoruz. Deri ceketler, rahat pantolonlar, penye etekler, zımbalar, baskılar ve tabi ki renk konusunda sınır tanımayan kombinler… Eğer eğlenceli bir gün planlıyorsanız stil tercinizi şıkpunkdan yana yapabilirsiniz. Rahat ve eğlenceli tarzıyla bu trend daha uzun yıllar hayatımızda yer alacaklar arasında…

 modern punk-2