İnce Görünmenin 5 Yeni Kuralı

kapak

Moda denildiğinde akla ilk gelen kusursuz fizikler oluyor. Sanki herkes aynı fizikte olmak zorundaymış gibi bir algı ne yazık ki hepimizin bilinçaltında yatıyor. Hatta şıklık için ince olmak şartmış ya da iyi bir moda takipçisi olabilmek için ince bir fizik mecburiymiş gibi davranılıyor. Ancak ne şıklık ne de modayı sevmek fiziksel bir konuyla ilgili değil. Şık olmak için ihtiyacımız olan tek şey fiziksel özelliklerimizi iyi tanımak ve gerekli dengeleri oluşturabilmekten geçiyor. İnce bir fiziğe sahip olsanız bile seçimlerinizle kilolu görünebilirsiniz. Peki ya ince görünmek? Buda tamamen kıyafet seçimlerinize bağlı.  Doğru parçaları seçerek olduğunuzdan daha ince görünmeniz ve istediğiniz her şeyi giymenin keyfini çıkarmanız mümkün.

 iç kapak

  1. Koyu renkler- Kompakt kombinler

Koyu renkler oluşturdukları göz illüzyonu ile sizi olduğunuzdan daha ince göstereceklerdir. Bu hemen hepimizin bildiği bir yöntemdir. Ancak tek renk kombinlerin de aynı etkiyi oluşturduğunu pek çoğumuz göz ardı ederiz. Çok açık ve parlak tonlara yönelmemek kaydıyla giyeceğiniz tek renk kombinlerde sizi olduğunuzdan daha ince ve uzun gösterecektir.

5

  1. Yüksek bel parçalar

Yüksek bel pantolonlar ve etekler artık hayatımızın ayrılmazlarından oldular. Düşük belli parçalar neyse ki artık dolaplarda değiller. Yüksek bel parçalar karın ve bel kısmındaki fazlalıkları kamufle etme konusunda mükemmeldir. Sert ve likralı kumaşları tercih ederek doğal bir korse elde etmiş olursunuz.

1

  1. Uzun kolyeler

Takılar aslında sandığımızdan çok daha etkilidir. Onları sadece birer detaya ya da süs olarak görüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü takılarımız boyumuzun uzun ya da kısa görünmesini ve aynı zamanda bizim ince ya da kilolu görünmemiz konusunda etkilidir. Uzun kolyeler bizi olduğumuzdan daha uzun gösterirler. Boyunuza ve kilonuza uygun genişlik ve uzunlukta bir kolye seçerek siz de bu küçük moda oyunundan yararlanabilirsiniz.

 2

  1. Topuklu ayakkabılar

Kadınların en sevdiği ama en eziyet çektiği parça topuklu ayakkabılardır. Ancak topuklu ayakkabılar bizi sadece şık göstermezler. Aynı zamanda olduğumuzdan daha uzun gösterir ve bacak boyumuzu yani alt gövdemizi uzatırlar. Toplu hanımlar için babetler bu yüzden asla denilecek parçalar arasındadır.

 3

  1. Çantalar

Aksesuarların ne kadar önemli olduğunu söylemiştik. Bunun içine çantaları da dâhil etmemiz gerekiyor. Çünkü en çok hatayı çanta seçimi konusunda yapıyoruz. Pek çoğumuz vücut yapımıza uygun olmayan çantalarla vücudumuzun dengesini bozuyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta fiziksel yapımıza uygun çantalar kullanmaktır.  Toplu bir hanım için küçük cüzdan modeller onu olduğundan daha yapılı gösterecektir. Uzun boylu hanımlar içinde bu aynen geçerlidir. Büyük çantalar ise kısa boylu hanımların uzak durması gereken modellerdir.  Çantanızın boyunu ve modelini fiziksel özelliklerinizi göz önüne alarak seçmeye özen göstermek gerekiyor. Örneğin toplu bir hanım için boyuna ve kilosuna göre orta boydan başlayarak çanta seçimi yapması isabetli olacaktır.

 4