Mikro Detaylarla Makro Değişimler

Untitled-1

Trendler, moda ve akımlar moda dünyasında pek çok şeyin belirleyicisi… Buna göre değişen stiller ve dolaplar her ne kadar modayı yakından takip ediyor olsa da, stil sahibi kadınlar için bunlar sadece birer yol haritası.  Onlar için asıl önemli olan bu haritaları kullanarak kendi yollarını bulabilmek. Bunun içinde onlar her zaman küçük dokunuşlarla büyük değişimler ortaya çıkarmayı başarıyorlar. Siz de dolabınızda ve kombinlerinizde bunun gibi dokunuşlar yaparak kendi stilinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Untitled-2

Ara detaylar

Trendlerin gösterdiği parçalar her sezon mutlaka göz attıklarımız arasında yer alıyor. Hemen hepimiz bu parçalardan bir iki tane alıp dolabımıza ekliyoruz. Bazen bu parçalar o kadar beğenilip herkes tarafından kullanılıyor ki, sıradanlaşıyor. Peki, bu durumda o çok sevdiğimiz etekten ya da bluzdan vazgeçecek miyiz? Bunun yerine aksesuarları kullanmayı denemeye ne dersiniz? Şallar, şapkalar, ek yakalar, broşlar, büyük kolyeler, çıkartmalar ve çok daha fazlasıyla kombininizi hareketlendirebilirsiniz. Bir kadının stilinin en önemli göstergesi sahip olduğu dolap değil sahip olduğu aksesuarladır.

 Untitled-5

Renk geçişleri

Renkler modanın en önemli unsuru. İstediğimiz kadar son moda parçayı dolabımıza alalım renkleri doğru kombinleyemediğimizde sıradanlıktan uzaklaşmamız mümkün değil. Bilindik klasik seçimler ve ikililerle şık olmak her zaman mümkün. Ama stil sahibi olmak için biraz daha cesur ve kendine güvenli seçimler yapmak gerekiyor. Bunun içinde renkler çok önemli.  Renk skalasını bilmek ve farklı renkleri bir araya getirmeyi öğrenmek gerekiyor.  Beyazın yanına hemen siyahı koymak yerine narçiçeğini düşünmek morun tonlarını denemek stilinizde tahmin edeceğinizden daha büyük değişikliler oluşturacaktır.

Untitled-4

Gerçekten olmaz mı?

Klasik moda kuralları giderek yıkılıyor. Kişisel bir moda anlayışı giderek hâkim olmaya başlıyor. Bunun bizim için anlamı ise artık ayakkabı ve çanta uyumu aranmayan, gece giyilecekler, yazlık ve kışlıklar gibi kavramların giderek daha da flulaşması demek. Bir parçaya olmaz demeden önce onu nasıl kombileyeceğinizi düşünmek gerekiyor. Örneğin bu sezonun parıltılı parçaları geçtiğimiz yıllarda sadece gece için kullanılıyorlardı. Şimdi ise onları daha sakin parçalarla bir araya getirerek gün içine taşıyoruz. Siz de kendinizi zaman ve mekânla sınırlamadan kombinlerinizi şekillendirmeyi deneyin. Simler, parıltılar, farklı kumaşlar, karışık desenler… Unutmayın, hepsi moda oyununda bizler için yenilik yapabileceğimiz bire enstrüman.

Untitled-3