Moda haftasından ilham: Monocrom

Untitled-1

Doğru bir renk ve doğru bir kesim yan ayan geldiğinde güven dozu yüksek kombinler için birebirdir. Minimalist bir stilde çok daha fazlasına ihtiyaç olmadan tüm gün sürecek bir şıklık hepimizin hayali. Buna sahip olmak için ise düşündüğümüz gibi çok detaya değil keskin seçimlere ve biraz da netliğe ihtiyacımız var. Bunun en iddialı uygulaması ise monokrom stillerle karşımıza çıkıyor. Tek renk olmasının avantajları kadar dezavantajları da bulunan bu stili uygulamak ise hiç de kolay değil. Monokrom kombinlerin en güzel örneklerini moda haftalarında görmek mümkün. Siz de onlardan ilham alabilir, monokrom kombinlerinizi gün içine taşıyabilirsiniz.

 Untitled-5

Monokram genellikle tek renk kombinleri ayda net keskin renk bloklarını anlatmak içi kullanılan bir terim. Minimal stilin en önde gelen temsilcisi olmakla beraber bir o kadarda zor olanlarından birisi.  Ancak bu tarzı günlük hayatımızda da sık sık kullandığımızı söylemek gerek. Örneğin baştan aşağıya giydiğimiz siyah kombinler monokromun en güzel örneklerinden birisi.

 Untitled-2

Monokromu sadece siyah ile sınırlandırmamak gerekiyor. Farklı renk alternatifleriyle de oldukça şık kombinler oluşturmak mümkün. Örneğin krem rengi bir makulen takım keksin ve şık bir alternatif olacaktır. Altına giyeceğiniz ten rengi bir stiletto ile zarif ama net bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Untitled-4

Monokromu casual kombinler içinde tercih etmek mümkün. Spor bir kazak ve uzu bir etek seçebilir, kombininizi deri bir ceketle renklendirebilirsiniz.  Spor ayakkabılarınızla bahar için sade ama stil sahibi bir kombin oluşturabilirsiniz.

 Untitled-3