Moda’da Bu Hafta

kapak

Haftanın moda trendleri bu hafta sadece podyumlarda gördüğümüz koleksiyonlardan çok daha fazlasıyla karşımıza çıkıyor. Bu hafta yeni koleksiyonlar kadar mücevherlerde gündeme oturuyor. Haftanın moda olaylarına ve yeniliklerine hızlı bir bakış atalım…

esra_sezis_4

Markaların ünlü tasarımcılarla iş birlikleri artık alışıldık bir durum haline geldi. Hemen her ünlü marka bir tasarımcı ile özel bir koleksiyon için çalışıyor. Bunlardan bir yenisi de Zac Posen ve Brooks Brothers’ın beraberliği oldu. Tasarımcı marka için tasarladığı 2016 ilkbahar yaz koleksiyonu ile markaya yeni bir soluk ve bakış açısı getirdi. Zamansız bir etki oluşturmayı amaçlayan koleksiyon eve tüyü, süet deri, parlak yeşil kadifeler ve sonbaharın tüm renklerini podyuma taşıdı.

esra_sezis_1

Oscar törenleri geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Pek çok ünlü oyucu Oscar’a layık görülürken, bir ikon haline gele kırmızı halı moda eleştirmenlerinden geçerli not alamadı.  Çok fazla kişi tarafından sönük bulunan kırmızı halı kombinlerinde öne çıkan ise ünlü isimlerin taşıdıkları mücevherler oldu.  Sezonun mücevher trendlerini yansıtan seçimlerde kalın bileklikler ve büyük yüzükler dikkat çekti.

esra_sezis_3

Chanel kıyafet tasarımları kadar çanta ve valiz konusunda da iddialı bir isim. Marka bu ününü özellikle şık tasarımlı valizleri ile sürdürmeye devam ediyor. Bu yılda bu tutkusundan vazgeçmeyen marka, seyahat temasında yola çıkarak çok özel bir koleksiyon hazırladı. Marka hazırladığı koleksiyonun tanıtımı için ise Chanel valizlerinin baş rolde olduğu bir kısa film çekti.

esra_sezis_2