Modanın Yeni İkonu: Bomber Ceket

Untitled-1

Moda haftaları sadece podyumları ile değil sokak kombinleri ile de modaya yön veriyor. Bu yıl pek çok stilin görüldüğü moda haftası sokak stillerinde sezonun yeni ikonları da yavaş yavaş belli oldu. Bunların başında ise hem çok tanıdık hem de oldukça nostaljik bir parça olan Bomber Ceketler bizi karşıladı. Özelikle 80 ve 90’lı yılların iddialı parçalarından olan bu ceketler bahar ile birlikte bir kez daha hayata dönüyorlar.

 esrasezis_1

Biraz pilot ceketleri andıran bu ceket modeli daha çok ince yapısı ile bahar için ideal seçimlerden birisi. Kalın modelleri kış içinde tercih edilebilir olsa da ince modeller baharlık kombinlerde klasik ceketlerin yerini alabilecek kadar iddialı bir stile sahipler. Bu tarz ceketler spor kesimleri nedeniyle sadece spor kombinlerde yer alabilirmiş gibi gelse de bu çok yanlış bir yanılgı. Bu sezon bu parçayı çok farklı stillerle bir araya getiriyor olacağız. Örneğin uzun çiçekli bir etekle rahatlıkla kullanabileceğiz. Eteğin feminen havasını dengeleyerek ofisten sokağa rahatlıkla kullanabileceğimi kombinler oluşturabileceğiz. Ya da uzun elbiselerimiz ile bir araya getirerek, deri ceketlerimiz gibi kullanacağız. Bunları yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlayarak yumuşak ancak rahat bir stil de yakalamış olacağız.

 esrasezis_2

Spor kombinlere geldiğimizde ise elbette ki Bomber Ceketler bu konuda en rahat kombinleyebileceğimiz parçaların başında geliyor. Doğal stilleri casual kesimlerle kusursuz bir uyum sergiliyor. Farklı renkleri kadar baskılı, desenli ya da son dönemin yeni trendlerinden olan armalı modeller spor kombinler için öncelikli tercihlerimizden. Peki, spor kombinlerde Bomber Ceketler nasıl kullanılacak? Bu sezon hepimizin sevdiği bol pantolonlar bahara damgasını vuruyor. Bu pantolonları tamamlayacak parçamız ise Bomber Ceketler. Rahat ve sekin bir stil oluşturan bu ikili, hızlıca oluşturulmuş ve doğal bir stil ortaya koyuyor. Rahat spor ayakkabılar bu tarz kombinlerde vazgeçilmezlerden birisi. Bu sezonun Airmax stilindeki kalın tabanlı spor ayakkabıları ise bu kombinlerin baş tacı. Özellikle uzun ve bol paçaları kaldırarak yere tam paralel bir duruş yakalıyorlar. Böylece özenli ancak uğraşılmamış cool bir stil sunuyorlar.

 esrasezis_4

Bu sezonun en sevilen parçalarından birisi olacağını şimdiden belli olan Bomber Ceketler dolaplarımız için zamansız parçalardan birisi. Dönem dönem popülerliğini yitirse de önümüzdeki süreçte uzun süre bizimle olacakları şimdiden belli olmaya başladı. Moda dünyasında esen 80’ler ve 90’lar rüzgârı da bu akımı destekler nitelikte. Bu nedenle dolabınıza bahar alışverişi yapmaya henüz başlamadıysanız bu parçadan bir tane edinmeyi ihmal etmeyin.

esrasezis_5