Muhafazakâr Giyimde Genç Enerji

kapak_2

Muhafazakâr giyim genellikle klasik bir çizgiyle özdeşleşmiştir.  Her ne kadar bu geçmişte kalsa da, hala etkisini sürdürdüğünü zaman zaman görebiliyoruz. Bu durum bazen genç arkadaşlarımız için ne giysem noktasında onları daha klasik ve ağır bir stile yönlendirebiliyor. Yaşlarına göre giyinmek ve bu konuda örnek olmanın onlara ne çok yakışacak stil olduğuna inanlardanım. Peki, bu nasıl olacak? Genç arkadaşlarımızın dolaplarına hangi parçalar girecek, neleri dolaplardan uzak tutacağız? Hangi parçaları nelerle kombinleyeceğiz?

 iç kapak_2

  1. Tulumlar

Tulumlar son yıllarda moda dünyasının ne sevilen parçaları arasında girdiler. Genç yaşlı herkes bu parçaları severek ve beğenerek giyiyor. Bizler de zaman zaman bu parçalardan kendimiz uygun olanlarını kombinlerimize ekliyoruz. Genç arkadaşlarımız içinde bu parçalar oldukça pratik ve şık birer kombin malzemesi. Bol paçalı Jean modeller her genç kızın dolabında bir köşede durması gerekenler arasında yer alıyor. Bu parçaları rahat spor ayakkabılarınız ile kombinleyebilirsiniz. Ayrıca uzun hırkalar ve bu sezonun trendi kürk paltolarda farklı bir hava katacaktır.

Untitled-1

  1. Kot pantolon

Kot pantolonlar dolapların olmazsa olmaz parçaları. Uzun süre muhafazakâr giyime uygunlukları tartışılmış olsa da bol ve bedeni sarmayan modelleri uzun tuniklerle rahatlıkla kullanabiliyoruz. Genç arkadaşlarımızın dolaplarında da bu rahatlıkla kot pantolonlar yer alıyorlar.  Sezonun en sevilen kot modellerinden olan yüksek belli 80’ler kotları oldukça trend. Bol kesimleri kadar gri tonları da onları farklı bir stille taşıyor. Siz de bu model kotları dolabınıza ekleyebilirsiniz. Uzun kazak tuniklerle tamamlayacağınız kotunuzun en son dokunuşunu da yine düztabanlı spor bir ayakkabıyla yapabilirsiniz.

Untitled-2

  1. Deri ceketler

Deri ceketler her durum da elimizin altında olması gereken en pratik parçaların başında geliyor.  Günü kurtaran kahraman misali en sıradan kombini bile cool bir havaya sokabiliyorlar. Ancak deri ceketler söz konusu olduğunda modelinde bir o kadar önemli olduğunu unutmamak gerekiyor. Abartılı modellerden uzak durmak ve olabildiğince sade ve şık kesimlere yönelmek en doğrusu. Bu konuda en yaygın modellerin başında motorcu model denilen stil geliyor.  Bu tarz bir modeli uzun elbiseleriniz ve eteklerinizle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. İster arkadaşlarınızla çıkın isterseniz okula gidiyor olun cool bir şıklık yakalamak için deri ceketleri deneyebilirsiniz.

Untitled-3

  1. Pembe detaylar

Pembe gibi tatlı tonlar bırakın gençleri tüm kadınlar arasında oldukça popüler. İki renk arasında kaldıysak hemen hepimizin eli illa ki pembe gidiyor. Genç arkadaşlarımız bu konuda sonuna kadar haklılar. Pembenin yumuşak ve sevimli havasının keyfini çıkartmanın tam zamanı. Özellikle bahar aylarında pembe rengi bol bol kullanabilirsiniz. Ancak tabii ki ölçüsünü kaçırmadan. Pembe her ne kadar soft bir renk olsa da kombinlerimizde fazla kaçtığında ortaya bir avuç şeker görüntüsü çıkıyor. Bu durumdan uzak durmak için pembeyi kombinlerinizde en fazla 3 parçada kullanmaya özen gösterin. 3 parça için tercihiniz de daha çok aksesuardan yana olsun. Ya da tek bir büyük parçada kullanabilirsiniz. Pembenin tamamlayıcıları ise bej, beyaz, mint yeşili gibi yine açık tonlardır. Siyah ve zümrüt yeşili gibi renklerde pembe ile kullanabileceğiniz alternatif renkler arasında yer alıyor.

Untitled-5