Takılarda Gösteriş Zamanı!

kapak Untitled-1

Stil sahibi her dolabın ayrılmaz parçalarından olan aksesuarlar en az kıyafetlerimi kadar değişken bir modaya sahipler. Moda haftalarında, podyumlarda modacıların tasarımları kadar markaların aksesuarları da konuşuluyor.  Ayakkabı ve çantalar konusunda biraz daha sıkı takipte olsak da takılar biraz ikinci plana atılan aksesuarlar arasında yer alıyor.  Anca bu sezon takılarımızın bu duruma bir son vermeye karar verdikleri ortada… Çünkü sezonun takıları görülmeyecek gibi değil!

Untitled-3

Geçtiğimiz sezon 70’lerin bohem ruhunu olabildiğince hissetmiştik.  Üst üste takılan kolyeler, uzun zincir kolye modelleri, renkli parçalar ve tabii ki yüzükler sezona damga vurmuştu.  Bunlar dışında gümüş ve dore bilezikler ve yine renklerin hâkim olduğu bileklikler takı kutularımızda bolca yer buldu. Özetle genel olarak aksesuar trendimiz büyük değil daha çok üst üste ve çok üzerindeydi.Bu sezon ise bu kurallar temelinden sarsılıyor.  Geçtiğimiz  bahar bize ilk kez göz kırpan büyük takılar bu sezon podyumlarda tam bir patlama yaşattı.  Büyük,  renkli ve iddialı parçalar pek çok moda evinin tercihi oldu. Etnik tınıların sıkça hissedildiği koleksiyonlarda kolyeler başta olmak üzere kelepçe bileklikler, yüzükler, küpeler ve hemen her parça ekstra büyük formatıyla bu sezon karşımıza çıkıyor.

Untitled-1

Büyük parçalar kendi başlarına bile oldukça ihtişamlı bir stile sahipler. Bu durum doğal olarak bize bu sezon biraz daha sade ve minimal kombinlere yönelmemiz gerektiğinin bir işareti gibi.  Gece ya da gündüz kombininizi tasarlarken takınızın büyük ve gösterişli stilini göz ardı etmemeye özen gösterin.  Zorlu bir karışıklık yerine sakin ama  tek bir aksesuarın öne çıktığı seçimleri tercih edin.

Untitled-4

Takılar kombinelerimizi yeni bir duyarlılığa taşıyacak en özel parçalardır. Stilinize renk katmak ve yeni bir dokunuş için onlardan rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Bu sezon büyük parçalarım öne çıkıyor oluşu, daha önce sık bir şekilde takı kullanmadıysanız sizin için harika bir avantaj olacaktır. Çok fazla detay olmadığı için kolaylıkla kombinlerinize takı ekleyebilir neleri sevdiğiniz, ideal renk tonlarınız konusunda deneyim sahibi olabilirsiniz.

 Untitled-2