Trençkot Giymenin İncelikleri

kapak1

Ara mevsimlerin hepimizin içine dert olan yanı bir sıcak bir soğuk havasıdır. Hani derler ya ince giysen soğuk kalın giysen sıcak… İşte bu havalar için olmazsa olmaz dolaplarımızın kurtarıcı parçası trençkotlar bir kez daha sahneye çıkıyor. Baharın şıklık tarifi olan bu parçayı giymek ise çok kolay. Hızlı şıklık için size bu bahar trençkotunuzu farklı şekillerde kombinleyebilirsiniz.

 5

Trençkotların en çok yakıştığı parçaların başında breton bluzlar geliyor. Bu çizgili parçayı ve trençkotu bir arada kullanarak parizyen bir stil yakalamak mümkün. Bunu canlı kırmızı tonlarında bir çanta ya da ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz. Yine şalınızı kırmızı düz bir renkten seçerek bu kombini hareketlendirebilirsiniz.

 1

Trençkotlar çok yönlülükleri ile de gönlümüzde ayrı bir yere sahipler. Özellikle casual kombinlerde harika bir şıklık verirler. Jean pantolonların en iyi uyum sağladığı parçaların başında gelmeleri de onları günlük stilimiz için rahatlıkla kullanmamızı sağlıyor. Bir gömlek ve Jean kombininizi bahar aylarında trençkotunuz ile rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Şalınızı mor gibi iddialı bir renkten seçerek stilinizi de güçlendirmiş olursunuz.

 2

Trençkotları kullanırken en sık sorulan sorulardan birisi de kemer meselesidir. Bağlamalı mı yoksa açık mı bırakmalı konusu kadar önce bağlamalı ya da arkadan bağlamalı konusu da gündeme gelir. Bu işin aslına geldiğimizde trençkotun kemeri daima bağlı olarak tercih edilir. Önden trençkotunuzu düğüm şeklinde bağlayabilirsiniz. Ancak önünüzü açık bırakmak istiyorsanız da kemerinizi arkadan bağlayarak kullanın.

3