Trend Alarmı: Pijama Kesimli Takım Elbiseler

kapak

Dönem dönem sıra dışı bazı trendlerle moda dünyası bizi şaşırtmayı seviyor. Bunlardan en yenilerinden birisi pijama formundaki yeni takı elbiseler oldu. Pek çok markanın podyum Showlarında gördüğümüz bu yeni trend aynı zamanda hazır giyim markalarının da radarına hemen takıldı. Özellikle yurtdışında çok sevilen bir stil olmakla birlikte bizde henüz çok yaygın olmadığını söylemek gerekiyor.

 ESK_9

Pijama formlu takımlar daha çok saten kumaşlardan üretiliyorlar. Kesim olarak klasik pijama takımlarını andırmakla beraber biraz daha gündelik hayata da adapte olmuş durumdalar. Peki, bu yeni trendi nasıl uygulayabiliriz. Akla biraz çılgınca gelmekle beraber uygulaması oldukça eğlenceli olabilecek bir trend. Jean pantolonunuzun üstüne giyeceğiniz bu kesimde bir saten gömlek farklı bir stil için ideal olabilir. Ya da ceket olarak tasarlanan modellerden yararlanabilirsiniz. Benim için çok fazla bunlar diyenler için ise sadece desenleri kullanmak farklı bir alternatif olabilir.

 ESK_3

Bu tarz bir takımla aksesuar kullanımına gelirsek minimal çizgiye sadık kalmayı prensip edinmek gerekiyor. Saten kumaşın kendine has ışıltılı ve gösterişli stilini göz önüne alırsak aksesuar özelikle takılar yok denecek kadar az kullanılmalı. İlla takı seçmeniz gerekiyorsa inciler ya da bileklikler gibi daha elegan seçimlere yönelebilirsiniz.

 ESK_10

Ayakkabı konusunda ise tercihinizi kombininize göre yapmak gerekiyor. Eğer siz saten ve klasik bir pijama kesim bluz tercih ettiyseniz topuklu ayakkabılarınızı gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz. Kot pantolonunuzla yine spor ya da stiletto kullanabilirsiniz. Cesaretim var diyerek tam bir pijama kesim takım giyenler için ise yine stilettolar ya da spor ayakkabılar tercih edilebilir. Her ne kadar bu parçalar pijama adı altında geçiyor olsa da, çok şık bir stil yakalamanız mümkün. Farklı alternatifler deneyerek siz de kendiniz için bu trendi uygulanabilir hale getirebilirsiniz.

ESK_7